Kurumuş Göle buğday ekti; Sel vurdu Kurumuş Göle buğday ekti; Sel vurdu

Avrupa Birliği Uyum Komisyon Başkanı Ak Parti Merkez Karar Ve Yönetim Kurulu Üyesi Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar'dan Kurban Bayramı Nedeni İle Mesaj Yayınladı.

Gülpınar Mesajında:

“Gelsinler De, Hacda Kendilerini Bekleyen Dünyevî Ve Uhrevî Faydaları Görsünler. Ayrıca Allah'ın Onlara İhsân Ettiği Kurbanlık Hayvanları, Belirlenen Günlerde Üzerlerine Allah'ın Adını Anarak Kessinler!”

Bu Hayvanların Etinden Hem Siz Yiyin, Hem De Darda Kalmışlara Ve Yoksullara Yedirin! (Hac / 28. Ayet)’Kurban Allah'a Yaklaşmak ve O'nun Rızasına Ermek İçin İbadet Maksadıyla, Belirli Şartları Taşıyan Hayvanı Usulüne Uygun Olarak Kesmeyi ve Bu Amaçla Kesilen Hayvanı İfade Eder.

Kurban Bayramı İslam Alemi İçin Özel Olan Bu Günlerin Toplum İçerisindeki Bağların Güçlenmesine Dayanışma Ve Yardımlaşmanın Daha Fazla Öne Çıkmasına, Sevgi Ve Saygının Artmasına Vesilen Olan Günlerdendir.

Bu Cihetle Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı En Kalbi Duygularımla Kutlar, Sağlıklı Huzur Dolu Bir Bayram Geçirmenizi Temenni Ederim.’’ ifadelerine yer verdi