CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal Şanlıurfa Gündemini sarsacak açıklamada bulundu. Tanal UNİCEF'in deprem bölgesi olan Şanlıurfa'da ki depremzedelere gönderilen battaniyelerin Büyükşehir Belediyesince seçim yatırımı olarak dağıtdığını iddia etti. 

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Millletvekili Mahmut Tanal'ın bu iddiası sosyal medyaya bomba gibi düşerken bir anda sosyal medyada en çok tıklanan paylaşlar arasında yerini aldı. 

Bu Akşam ortak TV yayınında Yeniden Refah Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kasım Gülpınar ve YRP Merkez ilçe adaylarının katıldığı programda Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet ekinci program sonunda Tanal'ın iddialarına değinerek bu bir ihbardır İktidar Partisi Belediye Başkanı Uluslararası organizasyon olan UNİCEF'in bölgemiz depremzedeleri için gönderdiği battaniyeleri dağıtmayıp depoladığı ve seçim dönemi seçim yatırımı olarak kullandığını söyledi.

MİLLETVEKİLİ MAHMUT TANAL'IN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE

"Yazıklar olsun!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından “seçim kampanyası” kapsamında merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Eyüpkent Mahallesi’nde vatandaşlara dağıtılan çocuk battaniyesi ve diğer çocuk malzemelerinin üzerinde UNICEF’in, diğer adıyla Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun etiketi bulunuyor.

Kayıt amaçlı ürün künyesinden, söz konusu yardım malzemelerinin, UNICEF tarafından 6 Şubat Depremi’nin ardından Şanlıurfa’daki depremzede çocuklar için gönderildiği anlaşılıyor. Vaktinde deprem mağdurlarına ulaştırılmayıp depolarda bekletilen UNICEF yardımları, şimdi bir yıl sonra seçim sürecinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı çocuk ürünleriymiş gibi dağıtılıyor.

Depremin ilk haftalarında battaniye bulamayan çocuklar, soğukta titrerken siz UNICEF’in “dağıtın” diye yolladığı battaniyeleri ve diğer ürünleri sakladınız öyle mi? Sizde vicdan var mı? Bu tutum hem dinen günahtır hem de hukuken suçtur. Görevi kötüye kullanmadır. Bir de Eyüpkent’te mahalleliye dağıtım yaparken “Ak Parti’ye oy verin.

Yoksa sonumuz Gazze gibi olur” dediğiniz bilgisi ulaştı bize. Hiç utanmaları da yok! AKP iktidarında İsrail’le ticaret zirveye ulaştı. Gazze saldırı altındayken dahi Türkiye’den İsrail’e domates ve diğer gıda ürünleri ihraç ediliyor.

Katil İsrail askerlerinin Filistin halkına karşı kullandığı dikenli teller bile Türkiye’den gidiyor.

Bu arada UNICEF, 6 Şubat Depremi nedeniyle Şanlıurfa ve diğer kentlere gönderdiği ihtiyaç malzemelerinin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını takip etti mi acaba?

MSB Pençe Kilit Operasyon Bölgesini jetlerle vurdu MSB Pençe Kilit Operasyon Bölgesini jetlerle vurdu

UNICEF, AKP’nin arka bahçesi oldu da bizim mi haberimiz yok! UNICEF’in de bu konunun takipçisi olması gerekir."

Editör: Haber Urfa