Sabah saatlerinde Ziyaeddin Akbulut Ortaokuluna giden Vali Şıldak, 5-6 ve 8’inci sınıf öğrencileriyle ilk derslerinde sohbet etti. Çocuklara hayallerindeki mesleği soran Vali Şıldak, bunun için derslerine düzenli ve planlı çalışmaları gerektiğini söyledi. Ders çalışmak kadar bol bol kitap okumaları gerektiğinin de altını çizen Vali Şıldak, eğitim öğretim yılının ikinci döneminde yeniden kendilerini ziyaret edeceğinin sözünü verdi.


Daha sonra öğretmenler odasına geçen Vali Şıldak, öğretmenlerle tanışarak Şanlıurfa’nın eğitim seviyesinin yükselmesi için öğretmenlere büyük görev düştüğünü belirtti. Vali Şıldak, “2023-2024 eğitim öğretim yılımız başladı. Bu yıl eğitimdeki başarı düzeyimizi yükseltmek için elimizden gelenin fazlasını hep beraber yapacağız.

Maganda kurşunu anneyi ve karnındaki bebeği hayattan kopardı Maganda kurşunu anneyi ve karnındaki bebeği hayattan kopardı

Sizin de bildiğiniz gibi Şanlıurfa’da genç nüfus oranı oldukça yüksek, bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Sizinle birlikte motivasyonumuzu yüksek tutup geleceğimiz olan öğrencilerimizin ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak yetişirken ileriki yaşamlarında iyi bir meslek sahibi olabilmeleri için çok çalışacağız.

Nüfus yoğunluğundan dolayı sınıfların kalabalık olduğunu biliyoruz, Millî Eğitim Bakanlığımızın destekleriyle yeni okullar yapıyoruz. Şu an yapımı devam eden okullarımız var, ihaleye çıkaracağımız okullarımız var.

Hedefimiz Şanlıurfa’da ikili eğitim öğretim sistemini ortadan kaldırmaktır. Gelecek nesiller sizlerin ellerinde şekillenecek, kendi çocuğunuza öğretir gibi öğretmenizi, motivasyonunuzu yüksek tutmanızı sizden istiyorum” diye konuştu.
Vali Şıldak, eğitim öğretim yılı boyunca okul ziyaretlerine devam edeceğini de söyledi.

Editör: Haber Urfa