6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 11 ili etkiledi. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem felaketinin ardından bölgede yaşayan depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için tüm yurt tek yürek oldu. Kimisi yaptığı yiyeceği kimisi ise aldığı kıyafeti deprem bölgesine gönderdi.

115 MİLYAR’DAN FAZLA PARA TOPLANDI

Yaşanan felaketin ardından yaraların bir nebze de olsa sarılması için TV kanalları ortak yayınıyla ‘Türkiye Tek Yürek’ kampanyası düzenledi. Yaklaşık 8 saat süren ve ünlü isimlerin katıldığı bağış gecesinde toplanan para 115 milyar TL'yi aştı. Ortak yayın boyunca 115 milyar 146 milyon 528 bin TL bağış toplandı ve 9 milyon 10 bin adet SMS gönderildi.

KAMPANYADA BÜYÜK FİRE: 41 MİLYARDAN FAZLA BAĞIŞ YAPILMADI

AFAD Genel Merkezi'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, toplanan paralarla ilgili konuştu. Oktay, "Türkiye Tek Yürek, kampanyasında taahhüt edilen 115 milyar 146 milyon 528 bin TL'nin, 74 milyar 118 milyon 164 bin TL'si hesaplara yatırıldı. Toplanılan yardımın her bir kuruşu Deprem bölgesinin ihyasına harcanacaktır. Taahhüt edilip AFAD hesaplarına aktarılmayan kısmının da önümüzdeki günlerde hesaplara aktarılacağına inanıyorum." dedi.

Böylece 41 milyardan fazla bağışın hala yapılmadığı ortaya çıktı. (TGRT HABER)

Türkiye'den Katil İsrail'e kapsamlı ambargo Türkiye'den Katil İsrail'e kapsamlı ambargo
Editör: Haber Merkezi