Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı öncesi konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Millet olarak yine bir acıyı birlikte yaşıyoruz. Piyade Teğmen Eril Alperen Emir kardeşimiz şehit oldu. Milletimizin başı sağ olsun. Ailemizin başı sağ olsun. Allah sabırlar ihsan eylesin.” dedi.

Hz. Peygamberin hadis-i şeriflerinde şehitliğin öneminden bahsettiğini hatırlatan Başkan Erbaş, Hz. Peygamberin vatan için nöbet beklemenin de sevap olduğunu ifade buyurduğunu aktardı.

“Şehidimiz Eril Alperen kardeşimizin şehitliği mübarek olsun.” diyen Başkan Erbaş, şöyle konuştu:

“Bizler hepimiz çocuklarımızı yetiştirirken, askere gönderirken ‘ya şehit, ya gazi’ duasıyla, vatan savunması için, vatan sevgisinin imandan olduğunu ifade ederek askere göndeririz. Bütün askerlerimize dua ediyoruz. Onların sınır içerisinde ya da sınır ötesinde yapmış oldukları mücadele çok değerli, çok sevaplı. Bunu gençlerimize, çocuklarımıza öğretmeye, bu ruhla onları yetiştirmeye çalışıyoruz.”

Bakandan ‘protokol’ ayrımcılığı! Başkan Gülpınar,  Kurum’a tepki gösterdi Bakandan ‘protokol’ ayrımcılığı! Başkan Gülpınar, Kurum’a tepki gösterdi

Başkan Erbaş, daha sonra şehit için cemaatten helallik istedi ve ardından cenaze namazını kıldırdı.

Cenaze namazının ardından şehit Emir’in naaşı, Cebeci Askeri Şehitliğine defnedildi.

Editör: Haber Urfa