"Deprem Bölgesi Etkinlik Tırları Projesi" çerçevesinde depremzede çocukları sosyal yaşama adapte etmek ve afetin izlerini silmek için Haliliye ilçesindeki Rabia Meydanında etkinlikler düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı himayelerinde, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle "Bir tır dolusu mutluluk şehrine geliyor" temasıyla düzenlenen etkinliklerde, çocuklar çeşitli oyunlarla doyasıya eğlendi. Etkinlik sonunda çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

“Çocuklarımızın neşesi coşkusu harikaydı”

Bakan Bozdağ Şanlıurfa şehir hastanesi inşaatını gezdi Bakan Bozdağ Şanlıurfa şehir hastanesi inşaatını gezdi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürü Efe Murat Erbaş proje ile ilgili konuşmasında, “Deprem bölgesi etkinlik tırları projemiz ile depremzede çocuklarımızı sosyal yaşama adapte etmek, felaketin izlerini bir nebze olsun silebilmek için yola çıktık. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığımızın himayesinde 'bir tır dolusu mutluluk şehrine geliyor' anlayışıyla Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş, Osmaniye, Gaziantep ve Hatay illerimizde, çocuklarımız için hep birlikte projesiyle bir tır dolusu mutluluğu Şanlıurfa'mıza bugün getirdik. Çocuklarımızın neşesi coşkusu harikaydı. Yarın inşallah Diyarbakır'dayız. Bugün yine Kahramanmaraş ve Şanlıurfa'daydık. Bu etkinlikler için emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, katılım sağlayan ailelerimize, çocuklarımıza, yavrularımıza çok teşekkür ediyoruz. Bir dahaki etkinlikte buluşmak üzere diyoruz" dedi.

Etkinlikte eğlendiklerini belirten çocuklar, emeği geçenlere teşekkür etti.

Etkinliklerin Şanlıurfa’nın yanı sıra Adıyaman, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Malatya, Osmaniye, Gaziantep ve Hatay illerinde de devam edeceği öğrenildi.