6 yataklı yanık tedavi ünitesi hafif ve orta derece yanık hastalarının takip ve tedavisinin yapılacağı yanık tedavi ünitesi hizmet vermeye başladı.
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersin Rasim Arslan, yanık ünitesi ile ilgili açıklamada bulundu. Arslan, "Ünitemiz poliklinik ve servis olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Servisimiz altı yataklı olup hafif ve orta düzeydeki yanık hastalarının takip ve tedavisi yapılmaktadır.

Güzellik ve Sağlık için İngiltere’den Bölgemize geldi Güzellik ve Sağlık için İngiltere’den Bölgemize geldi

Polikliniğimiz hafta içi her gün mesai saatlerinde aktif olarak hastalarımıza hizmet vermektedir. Bölgemizde sıkça karşılaştığımız sorunlardan biri olan yanık sanılandan daha büyük problemler oluşturabilmektedir. Tedavi için halkımız tarafından yanlış uygulamalar sıkça denenmektedir.

Yumurta akı, ayakkabı boyası, tereyağı, diş macunu gibi maddelerin sürülmesi yanlıştır. Sağlık merkezlerine başvurmadan yapılan tedavi yöntemleri iyileşme ve yaranın seyri açısından daha büyük riskler oluşturmaktadır. Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Temmuz ayından itibaren aktifleştirdiğimiz yanık ünitemiz ihtiyacı olan hastalarımıza doğru tedavi uygulanması konusunda hizmet vermektedir.

Ünitemiz servis ve poliklinik kısmından oluşmaktadır. Yanık ünitesi servisi 6 yataklı olup hafif ve orta derece yanık hastalarının takip ve tedavisi yapılmaktadır. Polikliniğimiz hafta içi her gün mesai saatlerinde hastalara hizmet vermektedir. Yanık konusunda etkin ve doğru tedaviyi almak için ünitemize başvurabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Urfa