Türk Lirassı, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali nedeniyle küresel piyasalarda yaşanan şokun etkisiyle dalgalandıktan sonra bu hafta sakin görünümünü sürdürüyor.

Devletten 4 milyon lira destek aldı, günde 5 ton süt üretmeyi hedefliyor Devletten 4 milyon lira destek aldı, günde 5 ton süt üretmeyi hedefliyor

Dolar/TL 14,05'lerde işlem görüyor. Euro/TL ise 15,65 civarında seyrediyor.

Yurt içinde şubat ayı dış ticaret verileri dışında öne çıkan bir verinin olmadığı yeni günde, Euro Bölgesi enflasyonu ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın konuşması takip edilecek.

RUSYA-UKRAYNA GELİŞMELERİ İZLENİYOR

Piyasaların yönünü Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişimiyle ilgili haber akışı belirlemeye devam ediyor. Taraflar arasındaki görüşmelerden sonuç çıkmazken Rusya'ya yönelik dünya genelinde her gün yeni bir yaptırım gelmeye devam ediyor.

Son olarak ABD Başkanı Joe Biden ülkesinin hava sahasını tüm Rus uçaklarına kapattıklarını açıkladı. AB ve G7 ülkeleri Rus bankalarını SWIFT sisteminden çıkarıp Rusya Merkez Bankası'nın rezervlerini dondururken, başta enerji şirketleri olmak üzere özel sektör de Rusya'daki yatırımlarından çıkmaya başladı.