Yeni yıl bir bakıma birçok ürün ve hizmette yeni fiyatlar anlamına da geliyor.

Bu kapsamda kış aylarının harcama kaleminde en geniş yeri tutan doğalgazda uygulanacak tarife de merak konusuBoru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), ocak ayı itibarıyla mesken ve sanayi aboneleri ile elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde değişiklik yapılmadığını bildirdi.

Ocak tarifesi sabit bırakıldı

Bakan Nebati gelir vergisi tarifesini açıkladı! Çalışana ödenecek yemek ve yol parası ücretlerinde artış yapıldı Bakan Nebati gelir vergisi tarifesini açıkladı! Çalışana ödenecek yemek ve yol parası ücretlerinde artış yapıldı

BOTAŞ'ın internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre, doğalgazda ocakta geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldı.

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine ocakta uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğalgaz için 4 bin 80 lira olarak açıklandı.

Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak belirlendi.

Doğalgazda fiyat tarifeleri aylık hesaplanıyor.

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır." ifadesi kullanıldı.

Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Editör: Haber Urfa