KAGES’TEN  UMUT VEREN PROJE

Karacadağ Gençlik Kültür ve Spor Kulübü (KAGES) Derneği’nden anlamlı ve umut veren örnek bir proje hamlesi geldi.

Dernek, Şanlıurfa’nın Eyyubiye ilçesinde açtığı spor salonunda Tekvando Branşında ücretsiz kurs kayıtlarını almaya başladı.

KAGES 2016 yılında Siverekli Hayırsever İş İnsanı  Mustafa GÜLPINAR tarafından, maddi imkanları kısıtlı Ailelerin çocuklarının Eğitimine maddi destek vermek, yine Kültürel ve Sportif Faaliyetler içerisinde bulunmalarına olanak sağlamak amacıyla kurulmuş bir dernek.
 
Kısa süre içerisinde gelecek talep ve başvurulara göre başlayacak kursla ilgili açıklamalarda bulunan Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Halil Badem, şu açıklamalarda bulundu: 

NE KADARINA ULAŞABİLİRSEK 
O UMUT OLACAK

Halil Badem, Allah izin verirse kısa süre içerisinde kursumuzu gençlerimizin hizmetine açacağız ve İnşallah bu tür alanlarda daha geniş kapsamlı Organizasyonlarda bulunacağız.

Belki imkanı kısıtlı tüm gençlerimize ulaşma şansımız olmayacak ama Başkanımız Mustafa Bey’in tek gayesinin Uyuşturucu iletinden ve kötü alışkanlıklardan bir gencimizi kurtarıp  o gencimizi topluma kazandırabilirsek bunun; bizleri görevimizi yerine getirmenin başarısı olacağını belirten Badem konuşmasına şu cümlelerle devam etti.

EYYÜBİYE GENÇLİĞİ GAYEMİZE EN UYGUN PROFİL

Karaköprü’de selin izleri siliniyor Karaköprü’de selin izleri siliniyor

Badem; Şimdi herkesin aklında bir soru: Neden Eyyubiye; çünkü Derneğimizin ana gayesi Maddi imkanları kısıtlı ve Sosyal ortam sıkıntısı olan gençlerimizi kucaklamak.
Eyyubiye ilçemiz bu konuda maalesef ki İlimizin Maddi imkanı kısıtlı Ailelerinin yaşadığı ve Uyuşturucu, madde bağımlılığı ve sosyal alanların  kısıtlı olduğu bir ilçemiz ve böyle bir Ortamdan ne kadar gencimizi kurtarabilirsek sanırım Başkanımız Mustafa Bey’in gayesine en doğru biçimde hizmet etmiş olacağız.

SADECE TEKVANDOYLA SINIRLI OLMAYACAK

Konuşmasının sonunda Badem; Bu Derneğimizin Faaliyetleri sadece tekvandoyla sınırlı kalmayacak, kısa sürede  Satranç turnuvası ve farklı branşlarda çalışmalara başlanacağını, İhtiyaç halinde binanın gerekli zamanlarda ihtiyaç sahibi ailelere Aşevi olarak da hizmet edeceğini belirtti.


Badem; “Konuşmamı noktalarken asıl gayemiz her gencimize umut olmak, gençlerin sportif anlamda güzel vakit geçirebileceği ve sportif başarılara imza atabileceği bir şube olmak. “dedi.

HABERURFA.COM