Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğü'nden Siverek ve Viranşehir'e yeni hastane Müjdesi Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğü'nden Siverek ve Viranşehir'e yeni hastane Müjdesi

Yıllarca kilo sorunu yaşayan ve yaptığı diyetlere rağmen zayıflayamayan 50 yaşındaki Nilüfer Sınacı, yaptığı araştırmalar sonrası Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nde obezite ameliyatlarının gerçekleştirildiğinden haberdar olunca 5 yıl önce İngiltere’den Gaziantep’e geldi. ANKA Hastanesi’nde metabolik cerrahi ekibi tarafından yapılan tetkik ve muayenelerin ardından cerrahi operasyon için bir engeli bulunmayan 120 kilo ağırlığındaki Sınacı’ya laparoskopik olarak tüp mide ameliyatı yapıldı. Metabolik Cerrahi ve Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Ali Yağcı tarafından başarı ile gerçekleştirilen operasyonun ardından hem sağlığına hem de ideal kilosuna kavuştu. Sınacı, 5 yıl sonra bu kez zayıflamaktan kaynaklı ihtiyaç duyduğu estetik operasyonlar için ANKA Hastanesi’ne başvurdu. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erinç Evrensel tarafından muayene edilen Nilüfer Sınacı’nın ameliyatı için bir engel bulunmadığı tespit edildi. Bunun üzerine Sınacı’ya karın germe ve vücut şekillendirme operasyonları gerçekleştirildi.
Estetik ameliyattan önce hastanın ideal kilosunu sabitlemesinin önemli olduğunu vurgulayan Op.Dr. Evrensel, “Obezite ameliyatı aşırı kilolu kişilere yapılmaktadır. Bu nedenle aşırı kilo kaybı demek vücutta sarkma ya da hacim kaybı gibi değişikliklere neden olabilir. Tabi bu hastanın kilosuna, yaşına ve fizyolojik durumuna göre değişebilir. Özellikle hızlı kilo kaybı yaşandığı dönemlerde hasta kilo vermenin mutluluğunu yaşarken meydana gelebilen sarkmalar moralini bozabilir. Bu nedenle sarkmalardan kurtulmak için estetik operasyonlara başvurulabilir. Ancak bu karar aşamasında kilo verme sürecinin bittiğinden emin olunmalıdır. Çünkü estetik operasyondan sonra kilo verme süreci devam ederse tekrar sarkmalar meydana gelebilir” diye konuştu.

Editör: Haber Urfa