Siverek'te yangında yüzlerce arı kovanı küle döndü Siverek'te yangında yüzlerce arı kovanı küle döndü

Edinilen bilgiye göre olay, akşam saatlerinde Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine bağlı Sancak Mahallesinde yaşandı. İddiaya göre, metruk halde bulunan 2 katlı bir evin bir bölümü bilinmeyen bir nedenle çöktü. Yaşanan olay nedeniyle bölgeye AFAD, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine giden ekipler, bir kişinin enkaz altında kaldığı bilgisi üzerine kurtarma çalışması başlattı.
Sancak Mahalle Muhtarı Mehmet Altuntaş, bir kişinin odun almak için içeri girdiği sırada çökmenin meydana geldiğini ve ekiplerin sağ olduğunu belirledikleri şahsı kurtarmak için çalışma gerçekleştirdiğini dile getirdi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Birecik Kaymakamı Mustafa Gürbüz, çöken binanın enkazı altında kalan şahsı kurtarma çalışmasını takip etti.
Birecik Kaymakamı Mustafa Gürbüz, Cumhuriyet Savcısı Ahmet Karakaş ve Emniyet Müdürü Mustafa Gök, çöken evin enkazının altında kalan şahsı kurtarma çalışmalarını takip etti. Olayın hemen ardından bölgeye giden Kaymakam Gürbüz, çalışmayı yürüten ekipten bilgi aldı. Şahsın canlı çıkartılabilmesi için her türlü imkanın seferber edilmesi talimatı veren Kaymakam Gürbüz, çalışmalar esnasında binada yeni bir çökme yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Olayın geçmişi
Olay, akşam saatlerinde Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine bağlı Sancak Mahallesi'nde yaşandı. İddiaya göre metruk halde bulunan 2 katlı bir ev bilinmeyen bir nedenle çöktü. Yaşanan olay nedeniyle bölgeye AFAD, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine giden ekipler, bir kişinin altta kaldığı bilgisi üzerine kurtarma çalışması başlattı.

Editör: Haber Urfa