5 Mayıs'ta çalışanlarına müjde yapacağını duyuran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül bugün yaptığı basın toplantısıyla müjdesini duydurdu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül bugün yaptığı bir basın açıklamasıyla belediye çalışanın alacağı en az maaşın 16 bin 500 TL’ye yükseltildiğini duyurdu.

Başkan Beyazgül Belediye çalışanlarının maaşlarına zam kararı aldıklarını söyleyerek; en düşük işçi maaşına 5 bin TL, diğer işçilerin maaşlarına 4 bin ve 3 bin TL zam yapıldığını, böylece en düşük işçi maaşının 16 bin 500 TL’ye çıkartıldığını ifade etti. Beyazgül, 17 bin maaş alan işçilerimizin de ücretini 3 bin lira daha ekleyerek bu oranı artırmış olduk. Tabii çalışanlarımız arasında 20-25 bin alanda var. Onların da ücretlerini 3 bin lira zam yaparak böylelikle dengeyi sağlamaya çalıştık"şeklinde konuştu.

Başkan Gülpınar'ın İşçi Bayramı Mesajı: “Alın Teri Ve Emek En Yüce Değerdir ” Başkan Gülpınar'ın İşçi Bayramı Mesajı: “Alın Teri Ve Emek En Yüce Değerdir ”

Zeynel Abindin Beyazgül işçilerin maaşlarının zamlı halini 15 Mayıs’ta alacaklarını söylerek sözlerini noktaladı.

Editör: Haber Urfa