Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş , Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete konulan Yenice Kadın ve Aile Merkezinin açılışına katıldı. Merkezle birlikte toplu açılışlar da gerçekleştiren Bakan Göktaş, Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da bulunmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, "Bu güzel insanları yetiştiren Güneydoğu kadınının üreten güçlü Türkiye'nin bir parçası olması bizim için çok kıymetli. Bunun için her zaman kadınların yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Bir toplumu ayakta tutan en önemli değer ailedir. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en büyük zenginlik, manevi değerlerimizin taşıyıcısı olan aileyi güçlendirmek ve aile bütünlüğünü korumaktır.

Bu da ancak aile kurumunun güçlendirilmesiyle mümkün. Bu sebeple aile destek merkezleri önemli işlevlere sahiptir. Kendini geliştirme imkanına kavuşmuş, mutlu ve öz güvenli kadınlar, yani sizler aynı zamanda güçlü aileler demektir. Aile destek merkezlerinde mesleki eğitim gören kadınlar, aynı zamanda dayanışma ve birlikte yaşama kültürünü tecrübe ederek, sosyal yaşama daha etkin katılmaktadır. Bizler kadını baş tacı eden bir medeniyetin temsilcileriyiz. Biz yurt edindiğimiz topraklara Anadolu deriz.

Bizim kültürümüzde kadınların ellerinin değdiği her şey bereketlenir, biri bin olur. Elbette bu cevheri işleyecek eğitim imkanlarına ulaşmalarını sağlamak bizim vazifemizdir. Örneğin ülkemizde son 20 yılda kız çocuklarının ve kadınların okullaşma oranı, uyguladığımız politikalar sayesinde belirgin düzeyde arttı." diye konuştu.

Bakan Göktaş, şunları kaydetti:
"Sizlerin de çok iyi bildiği gibi aile kurumunu ayakta tutmak için yalnızca kadınların çabası yetmez. Erkeklerin, anne babaların, herkesin aile kurumunu korumak ve güçlendirmek için çaba göstermesi gerekir. Ailenin korunması için bütün sorumluluğu kadınlara yüklemek doğru ve gerçekçi değildir. Biz şuna inanıyoruz, kadın mutluysa çocuklar, çocuklar mutluysa aile, aile mutluysa millet güçlüdür. Hiç kimse güçlü bir milletin ne yolunu ne önünü kesebilir. Bu bilinçle çalışmalarımızı kesintisiz sürdüreceğiz.

Başkan Kasım Gülpınar, “ Refah Market Şanlıurfa’mıza Hayırlı Olsun” Başkan Kasım Gülpınar, “ Refah Market Şanlıurfa’mıza Hayırlı Olsun”

Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde her bir vatandaşımızın üreten, güçlü Türkiye'nin bir parçası olması için çaba göstermeye devam edeceğiz. Bugün burada Yenice Aile Destek Merkezimiz dışında 6 kuruluşumuzun daha açılışını gerçekleştiriyoruz. Yenice ve Süleymaniye'deki aile destek merkezimizle birlikte, Hilvan ve Birecik'te sosyal hizmet merkezimiz, Adil Bucak Çocuk Evleri Sitemiz, ikinci Kadın Konukevi ve Gündüzlü Bakım ve Aktif Yaşam Merkezi'mizi Şanlıurfalı hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. Şanlıurfalıların refahı ve mutluluğu için her türlü imkanı sunmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


Konuşmanın ardından kurdele kesilerek merkezin açılışı yapıldı. Daha sonra protokol üyeleriyle merkezi gezen Bakan Göktaş'a, kursiyerler tarafından yapılan el işi ürünler hediye edildi.
  Açılış programına Bakan Göktaş ile birlikte Vali Hasan Şıldak, Ak Parti Genel Başkan Danışmanı ve MKYK Üyesi Kasım Gülpınar, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri de katıldı. 

Editör: Haber Urfa