Siverek'te onbinler meydanları Gülpınar diye inletti. Foto Galeri: Siverek'te onbinler meydanları Gülpınar diye inletti.
Ak Partinin Siverekli 3. sıra Milletvekili adayı Abdurrahim Dusak Seçim Bürosu açılışında onbinler meydanlara sığmadı.

Siverek Emniyet Genel Müdürlüğünün ifadelerine göre 27 bin kişi meydanda rekor kırdı. 

Güney mahallesindeki seçim irtibat bürosu açılışına, Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayları İbrahim Eyyüpoğlu, Prof. Dr. Abdurrahim Dusak, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mustafa Bağmancı, AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Mustafa Cidir, Büyük Birlik Partisi Siverek İlçe Başkanı Ali İzol, Yeniden Refah Partisi Siverek İlçe Başkanı Mehmet Ali Çulcu, Milliyetçi Hareket Partisi Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı ve meydana sığmayan onbinlerce vatandaş katıldı.

Halfeti ve Hilvan'dan sonra Siverek'te de seçim iptal Halfeti ve Hilvan'dan sonra Siverek'te de seçim iptal

Meydanları "Gülpınar" tezahüraylarıyla inleten onbinlere hitaben konuşan AK Parti Genel Başkan Danışmanı, MKYK Üyesi Kasım Gülpınar:

“Zafer ile alnımızın akı ile çıktık ve inşallah 14 Mayıs’ta tarih tekerrürden ibarettir mantığı ile sizlerin desteği ile yeni bir zafere imza atacağız. Biz 5 sene önce dedik ki bir daha Milletvekili adayı olmayacağız ve 2023 seçimleri geldiğinde bir daha Milletvekili adayı olmadığımızı bütün dünya âleme gösterdik. Başkalarının dediği gibi de kimseyi öne sürmedik. Burada önemli olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleridir. Bize kimi aday gösterdiyse bizler de onların arkasında duracağımızı belirttik. Bugün bu desteğimizi göstermek için buradayız”

“Artık bu algı operasyonlarından bıktık. Bir şey öğrenmek isteyen varsa yerimiz yurdumuz belli gelsinler her şeyi olduğu gibi anlatalım. Bu şehir artık algı operasyonları ile yönetilmez hale geldi. İnşallah bizden sonraki bu genç nesil algı operasyonlarından kurtarılmış bir Siverek’te siyaset hayatlarına devam edeceklerdir. Çünkü bu gençler geleceğimizin teminatıdır. Geleceğe temiz bir Siverek bırakmak anlayışı ile hareket ettik ve inşallah bundan sonra da yeni kadrolarla; Abdurrahim Dusak hocamız Milletvekili olduğu takdirde inşallah bu temiz anlayış devam edecektir”

“Size iddia ediyorum 14 Mayıs seçimlerinden sonra Siverek meclisteki en avantajlı ilçe, inşallah da ileride de il konumunda olacaktır. Eyyüp Kadir İnan AK Parti İzmir 1.sıra adayı, kim bu kardeşimiz? Siverekli. Yıldız Konal Süslü İstanbul 3. Bölge 12. Sıra adayımız Allah’ın izni ile seçilecek hiçbir şüphemiz yok, kim bu kardeşimiz? Siverekli. Prof. Dr. Abdurrahim Dusak Şanlıurfa 3.sıra adayı inşallah seçilecek, Kim bu kardeşimiz: o da Siverekli. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan listelerin açıklanmasının ardından daha 24 saat geçmeden bir görevlendirme yaptı ve Kasım Gülpınar kardeşinizi AK Parti Genel Başkan Danışmanı olarak atadı. Siverek hiç olmadığı kadar bu iktidar da güçlü olacaktır. İnşallah 14 Mayıs seçimlerinde AK Parti yine iktidara gelecek ve 3 tane vekil Siverek’i temsil edecek. Bizlerde her türlü desteği onlara sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Ak Parti'nin Şanlıurfa 3. sıra Milletvekili adayı Abdurrahim Dusak ise kalabalığa hitaben “Özellikle sağlık sorunlarını ve çözümlerini çok iyi bildiğim için sağlık alanında çok büyük hizmetler yapmak için gecemi gündüzüme katacağımdan hiç şüpheniz olmasın” diyen Dusak, “Bizim için insan Sağlığı her şeyin başında gelmektedir o yüzden bu konuda elimden geleni fazlasıyla yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Bunun ilk ispatı da 50 tane hekim kadrosunu Urfa’mıza kazandırdık. Türkiye yüzyılında ekip olarak sayın bakanım ile ve diğer milletvekili arkadaşlarımız ile Cumhurbaşkanımızın Danışmanı Kasım Gülpınar beyefendi ile birlikte el ele verip Urfa için Siverek için gece gündüz çalışacağız” dedi. ifadelerine yer verdi.

Editör: Haber Urfa