banner27

Gülpınar'ın girişimiyle Siverek OSB altyapı çalışmaları başladı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde vatandaşların merakla beklediği Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) alt yapı çalışmalarının başlamasına yönelik imzalar atıldı.

Gülpınar'ın girişimiyle Siverek OSB altyapı çalışmaları başladı

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın girişimleri sonucu, OSB’nin alt yapım çalışmaları için imzalar atıldı. Siverek Kaymakamlığı toplantı salonunda imzalanan sözleşme ile fiilen çalışmaların yürütüleceği Siverek Organize Bölgesi, 100 hektar arazi üzerinde inşa edilecek. OSB tamamlandığı zaman ilk etapta 4 bin kişinin istihdam edilmesi amaçlanıyor.
Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler imzalanan sözleşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bugün Siverek için önemli bir gün, ihalesi yapılan OSB’nin alt yapı işinin sözleşmesini imzaladık, çok mutluyuz. Önemli bir tarım ve hayvancılık şehri olan Siverek'imiz OSB'nin gerçekleşmesinden sonra sanayi üretiminde de adından söz ettirecektir. Ben bütün yatırımcılarımızı Siverek OSB'ye yatırım yapmaya davet ediyorum.

Önemli bir süreç geçti, bu süreçte Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza ilgi ve alakasını esirgemeyen valimize, milletvekilimize, belediye başkanlığımıza ve ticaret odasına şükranlarımı sunuyorum. Organize sanayi bölgesinin tamamlanmasıyla işsizlik rakamları düşecek ve mevsimlik işçilerin de kendi topraklarında iş sahibi olabilecek” dedi.
Düzenlenen imza törenine Kaymakam Çiftçiler’in yanı sıra Belediye Başkanı Aydın, Şanlıurfa Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı temsilcisi, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İbrahim Haksever ile firma yetkilileri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 17:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mercan
Mercan - 4 hafta Önce

Bu hizmeti ancak Kasım Gülpınar gibi değerli birisi yapabilirdi. Kendisine tüm Siverekliler adına teşekkür ederiz.

H.Karaağaç
H.Karaağaç - 3 hafta Önce

Siverekte kafur ordunun yaptigi küçük sanayi sitesi biteli iki yıl oldu.
Belediye sanayinin yol, su ve alt yapı işlerini görevi olduğu halde yapmıyor. Millet çamur içimde perişan ama belediyenin umrunda değil.

SIRADAKİ HABER

banner31

banner30

izmir escort