2008 yılında Merhum Eyyüp Cenap Gülpınar’ın girişimleriyle kurulan Eyyüp Cenap Gülpınar Siverek Mikrofinans proğramı girişimcilerine yönelik gezi programı düzenledi.

Bayram namazı nasıl kılınır ve kaç rekattır? Bayram namazı nasıl kılınır ve kaç rekattır?

Siverek belediyesinin de katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen teknik gezide 80 kadın girişimci Mardin merkezde bulunan Kasimiye medresesi, Mor Abraham kilisesi, Dara antik kenti ve tarihi Midyat ilçesindeki tarihi mekanları gezdi.

Siverek ilçesinde Dönemin Milletvekili Merhum Eyyüp Cenap Gülpınar tarafından desteklenen finans programının amacı Dar gelirli ailelerde Kadın girişimcilerinde aile ekonomisine katkıda bulunması, kadınların ekonomik özgürlüklerinden yoksun kalmasının ortadan kaldırılması amaçlandırılmış bir destek programıdır.

Gezinin organizasyonunu yapan Mikrofinans Siverek Şubesinin yöneticisi Ramazan Açık şube hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Açık;”Kurulduğu günden bu yana yaklaşık olarak 2 bin civarında kadın girişimciye ekonomik destek sağlanmış ve şuan mevcut olarak 430 civarında girişimcimize doğrudan destek sağlıyoruz.

Amacımız hem bu hanımefendilerin yaşanan zorlu ekonomik süreçte Aile ekonomisine katkıda bulunması, Hemde boşanmış veya eşleri vefat etmiş hanımefendilerimizin aile düzenleri bozulmadan yaşamlarına devam etmelerini amaçlıyoruz.” dedi

Proğramın sonunda hem şube yöneticisi Ramazan Açık Hemde kadın girişimciler desteklerinden dolayı Siverek belediye Başkanımız sayın Ayse ÇAKMAK Hanımefendiye teşekkür ederek. Toplu fotoğraf çekiminde bulundular.

Editör: Urfa Urfa