banner27

Eyüp Nebi'de camii inşaatı devam ediyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Valilik işbirliğinde Eyyüp Nebi’de temeli atılan cami ve külliye inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Eyüp Nebi'de camii inşaatı devam ediyor

Şanlıurfa'dan  85 kilometre uzaklıkta bulunan, Viranşehir'e bağlı Eyyüp Nebi makamı, içerisinde Hz. Eyyüp, Eşi Rahime Hatun ile Elyasa Peygamberin mezarların yer aldığı ziyaretgâha mimariye uygun camii ve külliye inşa ediliyor. Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği işbirliğinde bin 400 metrekare alan üzerine inşa edilen cami ve külliye'in kapalı ve açık alanda toplam 1000 kişi kapasitede olup içerisinde aşevi de bulunuyor.


Eyyüp Nebi Sabır makamındaki cami ve külliye inşaatı takdir topluyor
Eyyüp Nebi Camii ve Külliyesi inşaatı, gerek Eyyüp Nebi sakinlerinin gerekse de makamı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin takdirini topladı. Camii ve külliye ile birlikte Eyyüp Nebi’nin çehresini değişeceğine inanıyor. 

Daha önce Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Eyyüp Nebi'de bölge halkının yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin memnuniyetini sağlamak adına parke düzenlemeleri, çevre düzenlemesi, eğitim alanları ve salonları inşa ederek vatandaşların hizmetine sunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner31

banner30

izmir escort