Türkiye Futbol Federasyonu'nun 'Türkiye Futbol Oynuyor' projesi kapsamında destek verdiği, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesindeki Down Sendromlu Futsal Milli Takımımız, İtalya'da organize edilen Avrupa Şampiyonası'nın finalinde Portekiz'i 2-1 yenerek şampiyonluğa ulaştı.

İlk maçında Portekiz'e 2-1 yenilen, ikinci ve üçüncü maçlarında İrlanda'yı 5-1, İtalya'yı 5-2 mağlup eden Ay-yıldızlılar, yarı finalde İtalya'yı 8-1 gibi farklı bir skorla geçtikten sonra bugün de Portekiz'den rövanşı alıp kupayı kaldırdı.

Maçın bitiş düdüğüyle büyük bir coşku yaşayan milli takım, hep birlikte "Türkiye" tezahüratları yaptı.

Karşılaşmayı yerinde izleyen Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın'ı telefonla arayan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, görüntülü görüşmede tüm oyuncuları tebrik etti.

Maçı tribünden izleyen Milano Başkonsolosu Mehmet Özöktem de karşılaşma sonunda oyuncuları tebrik ederek, coşkuya katıldı.

Bakan Bak'tan kutlama 

Bu arada Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, şampiyon olan Down Sendromlu Futsal Milli Takımı'nı tebrik etti.

Bakan Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bir Fenerbahçeli Taraftar İcardi'in Sınır Dışı Edilmesi için şikayette Bulundu Bir Fenerbahçeli Taraftar İcardi'in Sınır Dışı Edilmesi için şikayette Bulundu

"İtalya’nın Padova kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda, Portekiz’i finalde yenerek Avrupa Şampiyonu olan Down Sendromlu Futsal Milli Takımı'mızı yürekten kutluyorum. Organizasyon başlamadan önce şampiyonluğun en büyük favorisi olarak gösterilen milli takımımız ile gurur duyuyoruz. Ülkemize ikinci kez şampiyonluk kupası getiren tüm sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşı'mızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum."

Editör: Haber Urfa