BOTAŞ tarafından yapılan açıklamada, "İran Gürbulak-Ağrı giriş noktasından sağlanan doğal gazı 10 gün süreyle kesecek. Bu nedenle sanayi tesisleri ve elektrik santrallerinde kısıtlamalar yapılacak. Diğer tüketicilerin kısıtlamadan etkilenmemesi için tüm önlemler alındı." ifadelerine yer verildi.
BOTAŞ tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

8 Türk Vatandaşı Kaçırıldı 8 Türk Vatandaşı Kaçırıldı

Ülkemize Gürbulak-Ağrı giriş noktasından sağlanan doğal gazın, İran tarafındaki Doğal Gaz iletim hattında meydana gelen bir arıza nedeniyle 20.01.2022 tarihinden itibaren 10 gün süre ile yapılamayacağı bildirilmiştir.

Arızanın daha kısa sürede giderilmesi için İranlı muhataplarımız nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş ve konu hassasiyetle takip edilmektedir.

Elektrik ve doğal gaz sistem dengesinin korunması amacıyla yüksek tüketimi olan sanayi tesisleri ve elektrik santralleri ile sınırlı olmak ve kesinti planları önceden bildirilmek suretiyle, doğal gaz tüketiminde kısıtlamalar yapılacaktır.

Mevsim normallerinin altında seyreden olumsuz hava koşullarına rağmen diğer tüketicilerin kısıtlamalardan etkilenmemesi için tüm önlemler alınmıştır.