Urfalı Vekile siyasi linç girişimi

2 Mart Cumartesi günü Siverek'te Büro açılışında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan AB Uyum Komisyon Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar yaptığı açıklamalardan dolayı farklı kesimlerce hedef yapılmaya çalışıldı.

Urfalı Vekile siyasi linç girişimi

İşte o açıklamalar

Gülpınar; yaptığı açıklamada Kuran'ı Kerim'den  Nisa Suresi   "Emaneti ehline teslim ediniz"  Ayetine binaen : "Yarın mahşer gününde Allahu Teala'nın karşısına çıktığınız zaman Allah o emaneti bize (ehil kişiye) verdiğiniz için "İnşaAllah" sizden hesap sormayacak. Çünkü ben sizden aldığım bu emaneti Allah'ın rızasına uygun olarak kullandım." Cümlesi ulusal basında ve çeşitli mecralarca kırpılarak art niyetli  bir şekilde servis edildi. Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar bir hafız olduğu için pek çok açıklamalarında Kur'anı Kerim'den örnekler vermesi ve kendine has duruşuyla siyasi bir anlayışa sahip olmasıyla biliniyor. Siyasetin yozlaştığı bugünkü ortamda siyasi geçmişleri tartışmalı olan kişi ve kesimlerce bu duruşun eleştirilmesi siyasi atmosferin bir girdapta olduğunun göstergesidir.  

Gülpınar'ın yapmış olduğu açıklamaları dün sitemizden paylaşmıştık.

CHP Milletvekili Tuncay Özkan ve İYİ Parti Gen. Bşk. Yard. Ümit Özdağ şahsi hesaplarından yaptığı açıklamalarda konuşmanın belirli bir kısmını kırparak Vekil Kasım Gülpınar aleyhinde mesnetsiz iddialarda bulundular. 

Özkan ile Özdağ'ın yaptığı paylaşımlar kamuoyunda çok ciddi tepkilere neden oldu. Ergenokon Davasının Eski tutuklusu Tuncay Özkan ve Eski MHP'li Özdağ'ın sahip olduğu geçmişler, dik duruşuyla bilinen Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ile ilgili açıklamalarını da bu minvalden değerlendİrmek lazım.

Urfa halkı bu paylaşımlara sosyal medyadan ciddi tepkiler verdi.

İşte bu tepkilerden bazıları.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 21:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut kamer
Mahmut kamer - 3 ay Önce

Ahiret gününe inanmayanların ne dediği bizim bir kulağımızdan girer öbüründen çıkar. Ve Sn Kasım gülpınar kırmızı çizgimizdir.

Veysi karaoğlan
Veysi karaoğlan - 3 ay Önce

Senini bilen biliri baba

Siverekli
Siverekli - 3 ay Önce

Kasım Gülpınar'ı bilen bilir. Diğerleri zaten kirli geçmişini sorgulasın.

Mvsusanburk
Mvsusanburk - 3 ay Önce

Biz biliyoruzki verdiğimiz emenet ehlindedir 31martta inşAllah gene ehline verilecektir yapilan bu mesnetsiz iftiraları kınıyoruz onları cenab, I Allah havale ediyoruz

izzetin eskimiş
izzetin eskimiş - 3 ay Önce

Sayın kasım gülpınarın dünkü konuşmasını çarpıtanlar (Nisa)58 ayetinin meali ve tefsirine bir göz atsınlar bu ifadeyi başka yere çekenler kuran hakkında ne kadar bilgi sahibidirler ?

Kasim ataca
Kasim ataca - 3 ay Önce

Bizim vekilimize laf atıp olayı başka yere çekmek isteyen zihniyetler var bu zihniyetler eskide olduğu gibi yine dinden uzak ve dini bilmiyor kuran ne demek istiyoru bile yanlış yere çekiyor işte bunun için biz chp yi tutmuyor ve Sayin Kasım GULPINAR yolu tutuyor ve bırakmıyoruz

Rıdvan Güneş
Rıdvan Güneş - 3 ay Önce

Sizi bilen bilir bilmeyende Araştırip konuşsunlar Kasım baba
size karşı yapilan mesnetsiz iftiraları
kınıyoruz
sizin Yolunuz Hak yoludur
Sonuna kadar seninleyiz Baba

Mehmet orhan gülice
Mehmet orhan gülice - 3 ay Önce

miletveli Gülpınar'ın yanındayız


SIRADAKİ HABER