banner27

Siverek organize sanayi için son hazırlıklar

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde işsizliği azaltacak ve ilçe genelinde ekonomiyi rahatlatacak olan Organize Sanayi Bölgesinin kurulması için ilk adım atıldı. Bilindiği üzere Siverek organize sanayii için Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar Ankara'da yoğun mesai harcamıştı.

Siverek organize sanayi için son hazırlıklar

AB Uyum Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar bölgesi için girişimleri birer birer meyvesini vermeye başlıyor. Hatırlanacağı üzere Siverek organize sanayii için Milletvekili Gülpınar yoğun mesai harcamıştı. 

Karacadağ Bölgesinde Aşlıca Kırsal Mahallesi sınırları içerisinde bin dönümlük arazi üzerinde kurulması planlanan Organize Sanayi Sitesinin alt ve üst yapımı çalışmalarının başlanması için Siverek İlçe Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın, Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Serdal Bucak ile mütevelli heyeti üyeleri bölgede incelemelerde bulundu.


Bölgenin kalkındırılması ve işsizliğin azaltılması için bir an önce çalışmalara başlanacağını belirten Siverek İlçe Kaymakamı Mustafa Çiftçiler,” Birkaç yıldır bazı sorunlar nedeniyle bir türlü yapım çalışmalarına başlanılamayan organize sanayi bölgesinin yapımı için, bölgede incelemelerde bulunduk.

Arkadaşlarımızla yaptığımız istişare sonrasında Sanayi Sitesinin yapılabilmesi için araçların bölgeye rahatlıkla ulaşabileceği yolları yapmamız gerekiyor. Yol sorunu ortadan kaldırdıktan sonra en geç bir yıl içerisinde çalışmalara başlamayı hedefliyoruz” dedi.


Siverek Belediyesi olarak Organize Sanayi Sitesinin faaliyete geçmesi için eldeki tüm imkanları kullanacaklarını belirten Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın, "Siverek Kaymakamlığı, Siverek Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle yapacağımız çalışmalarla, en kısa zamanda Organize Sanayi Sitesinin yapımına başlamayı ve bitirmeyi hedefliyoruz. Bu sayede ilk etapta 4 bin insanımıza iş imkânı sağlanacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 07:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı Aksoy
Hakkı Aksoy - 5 ay Önce

Siz önce kafur ordunun yaptığı küçük sanayi sitesinin yol ve su sorununu çözün.
Yüzlerce esnafı rezil ettiniz.

alonman
alonman - 5 ay Önce

Emekleri ve girişimleri için M.Vekilimiz, degerli büyüğümüz:Sayın M.Kasım Gülpınardan Allah razı olsun..

Mehmet çokyaşar
Mehmet çokyaşar - 5 ay Önce

Hayırlı uğurlu olsun inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner31

banner30

izmir escort