Urfa'da 'Hayatı sessize al' etkinliğine yoğun ilgi

Şanlıurfa'nın Merkez Karaköprü İncirliova İlkokulunda görev yapan Sınıf Öğretmeni Serdal Özen'in başlattığı 'Hayatı kısa süreliğine sessize al' etkinliğine yoğun katılım sağlanıyor.

Urfa'da 'Hayatı sessize al' etkinliğine yoğun ilgi

Şanlıurfa'nın Merkez Karaköprü ilçesinde İncirliova İlkokulunda başlatılan 'Hayatı kısa süreliğine sessize al​​​etkinligine kısa sürede çok sayıda okul, öğrenci ve velilerden gelen destek çığ gibi büyüyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl başlatılan ara tatilde öğrencilerin zamanını doğru yönde kullanması adına Sınıf Öğretmeni Serdal Özen'in başlattığı etkinlik kısa zamanda çevre okullardanda çok sayıda destek aldı. 

Kampanyayaya öncülük eden Öğretmen Serdal Özen etkinlik hakkında şöyle konuştu:

"Etkinliğe Önce sınıfımdan başladım.Velilerim sayesinde Karaköprü İlcesindeki diğer kurumlar destek verdi sonra tüm Şanlıurfa 'yı sardı.

Bazı okullar ve kurumlar ara tatil sonrası etkinliğe başlayacaklar. Tüm bunlar sadece 3 günde oldu. Sonra dedim neden Türkiye'ye yayılmasın. Bazı şeyler bulaşıcıdır. Okumak gibi." şeklinde konuştu. 

Kampanyayaya her yaştan insandan destek beklediğini belirten Öğretmen Serdal Özen;

Karaköprü İncirliova İlkokulu 1/I Sınıfı olarak bir proje başlattık. Kısa süreliğine hayatı sessize alarak kitap okuyoruz. Projemize siz de katılabilirsiniz. Günlük hayatın stresinden uzaklaşıp sevdiklerinizle kaliteli zaman gecirebilirsiniz. Kısa sürede (3 gün) destek inanılmaz boyutlara ulaştı. Destek olan herkese teşekkürler. Dedi. 

Etkinliğe destek veren okulların 

  • Karaköprü Ortaokulu 
  • ÖZEL Göbeklitepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 
  • Bağlarbaşı İlkokulu 
  • Kanuni Sultan Süleyman Ilkokulu
  • Şanlıurfa merkez Akbank Şubesi 
  • 2002 Vakıflar Ilkokulu
  • Tatlıses Ilkokul'u

olduğu öğrenildi. 

Haberurfa.com 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner31

banner30