3. Ulusal kitap fuarı Urfa'da açıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Güneydoğu'nun en büyük kitap fuarı olan '3.Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı' ziyaretçilerine kapılarını açtı.

3. Ulusal kitap fuarı Urfa'da açıldı

50'si yerel 200’e yakın şair-yazarın ve 250 yayın evinin katılım sağladığı '3.Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı' Urfa'da yoğun katılımla açıldı . Büyükşehir Belediyesi 11 Nisan Fuar Merkezinde 300’e yakın etkinliğin de düzenleneceği Kitap Fuarı 1 Aralık tarihine kadar sürecek.
'3.Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı' açılışına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, Şanlıurfa Vali Vekili İsmail Çetinkaya, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Siverek Belediye Başkanı Şehmus Aydın, Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Çıdır, STK Temsilcileri, yazarlar ile vatandaşlar katılım gösterdi.


“Tüm gençleri kitap fuarına bekliyoruz”


Fuarın açılış konuşmasını yapan 
Şanlıurfa Vali Vekili İsmail Çetinkaya,  “Şanlıurfa kadim medeniyetlere beşiklik etmiş bir şehrimiz dolayısıyla tarihi kadar kültürü ile ön plana çıkan bu şehrimizde bu tür bir organizasyonun yapılmasından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Öte yandan farklı günlerde gerçekleştirilecek olan etkinlilerde imza günleri, yarışmalar ve konferanslar düzenlenecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner31

banner30